Hodnocení nedohraných soutěží

9feh78qz38icyq

Předčasně byly ukončeny všechny fotbalové soutěže kromě těch profesionálních. Mrzet to může Slovácko nejenom v MSFL, kde tým skončil dokonce na prvním místě, ale druhý Vyškov, který odehrál o utkání méně a při přepočtu koeficientu je tak na prvním postupovém místě.

„Do sezony jsme šli s respektem, pokorou a touhou být zajímavým týmem, za který budou hrát hladoví a zároveň hráči s potenciálem pro ligový fotbal. Odehráli jsme 11 utkání, ve kterých jsme nenašli přemožitele, i přes fakt, že jsme hráli pouze 4 x na domácím hřišti. Celkové skóre 23:6 mluví za to, že se nám to podařilo,“ hodnotí trenér B-týmu Jiří Saňák.

„Chtěl bych vyzdvihnout vynikající propojenost s A-týmem, pro který jsme byli partnerem. Velké díky zaslouží trenér Svědík s jeho týmem za podporu a spolupráci, díky ní se nám podařilo sestavit velmi kvalitní tým, který bohužel nemohl bojovat o nejvyšší příčky. Vytvořit tento tým se podařilo díky práci a nadšení lidí v celém klubu, spoluprací s mládežnickými týmy, pochválit bych chtěl svoje nejbližší spolupracovníky, kteří fotbalu dávají srdce - Pavla Němčického, Zdeňka Botka, Petra Drobisze, Adama Skřivana a pana Horáka,“ dodává trenér Saňák.

I mládežnické celky byly nuceny své soutěže ukončit a jak přibližuje šéftrenér Akademie Michal Kordula, tak tréninkový proces se přesunul hlavně do online režimu.

„Pro nás je to velká škoda, protože jsme ve všech kategoriích ukázali, že jsme konkurence schopní s nejlepšími týmy v republice a myslím si, že ve všech kategoriích se nám rýsují individuality, které v budoucnu mohou hrát minimálně v našem ligovém A-týmu. Ukazuje se to třeba i v některých střeleckých tabulkách, kdy třeba David Šlechta byl druhým nejlepší střelec dorostenecké ligy, a to i přesto, že věkem je o rok mladší než jeho konkurenti. Podobné to bylo v kategorii U15, kde byl stejně úspěšný Jan Lacko. I v dalších kategoriích máme spoustu hráčů posunutých, že v nich hrají mladší hráči. I tak jsme konkurence schopní, což ukazuje, že o budoucnost nemusíme mít žádný strach,“ vysvětluje Kordula, který se svými trenéry musel řešit tréninkový proces v době pandemie.

„My jsme se snažili pracovat jak v online režimu, tak i v maximální možné míře pravidel dle protokolu FAČR. Musím poděkovat vedení klubu, že hráčům, kteří mají profesionální smlouvu, umožnilo připravovat se s našim juniorským týmem. Někteří kluci jako je Kudela, Velecký, Vecheta, naskočili do tréninku i s ligovým A-týmem,“ dodává Kordula.

Velmi podobné to bylo u mládežnických celků dívek, jak přibližuje Miroslav Zbořil šéftrenér Ženského fotbalu.

„Bohužel stejně jako minulou sezónu, tak i tuto sezónu výrazně ovlivnila situace kolem pandemie koronaviru. Soutěž byly v půlce října minulého roku přerušeny a postupem času vzhledem k vývoji pandemie bylo jasné, že se amatérské soutěže opět nedohrají. Nejcitelněji předčasné ukončení zasáhlo naše dorostenky. Minulý rok skončily na 1. místě před Slávií a Spartou a k dohrání základní části sezóny jim chyběly pouze 2 zápasy. V sezóně nedávno ukončené byly holky opět suverénně první, kdy po šesti odehraných zápasech neztratily ani bod a se skóre 40:0 vládly tabulce. Své největší konkurenty porazily vysoko - Spartu 3:0 a Slávii 4:0. Pro mimořádně nadějné ročníky 2002 - 2003 tak poslední 2 sezóny skončily spíše zklamáním. Doufáme, že dlouhá přestávka nebude mít vliv na zájem holek o fotbal a i přes dlouhou pauzu budou i nadále projevovat takový zájem a nadšení o fotbal jako doposud,“ přeje si Zbořil.

Jako jediná soutěž žen, která pokračuje a bude snad dohrána, je nejvyšší soutěž žen. Ta v lednu dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a pokračuje pod přísnými hygienickými opatřeními (testování, bez diváků) podobně jako dvě nejvyšší soutěže mužů.

„Nedávno se rozběhla nadstavbová část. Tým žen je s velkým náskokem na 3. místě a v létě by holkám neměla uniknout historická možnost zahrát si poprvé v historii ženskou Ligu Mistryň. Do kádru žen se nám podařilo zabudovat nadějné dorostenky, které do týmu okamžitě zapadly,“ dodává Zbořil.

Fotogalerie