Zajímavosti ze zápasů s Mladou Boleslaví. Věděli jste, že...

bolka-zajimavosti

Věděli jste, že v posledních pěti duelech od 26. září 2021 padlo 21 branek (13:8) a necelá třetina (6) byla vstřelena v nastaveném čase obou poločasů? Slovácko i Boleslav se rovnoměrně rozdělili o tři branky.

Slovácko v poháru dlouho nedokázalo ani jednou Boleslav porazit a postoupit do dalšího kola. Trvalo to dlouhých sedm pohárových duelů. Poprvé se Slovácko utkalo s Mladou Boleslaví v poháru ve čtvrtfinále ročníku 2012-13. Nejprve podlehlo venku 1:3, když inkasovalo dvě branky až v závěru utkání. V domácí odvetě opět prohrálo, tentokráte brankou Mareše, který oblékal slovácký dres v sezóně 2006-07. V dalším ročníku 2013-14 se oba soupeři opět potkali, tentokráte v osmifinále. První domácí duel vyhrála Boleslav 1:0 brankou Smejkala. V odvetě v Uherském Hradišti Slovácko dlouho tlačilo a snažilo se vymazat náskok z prvního duelu. Jenže třikrát Došek, Valenta a Petr své šance nevyužili, a tak Nešpor v 56. minutě poslal Boleslav do vedení, které navýšil druhou brankou v 72. minutě a stvrdil svému mužstvu postup do dalšího kola. Ani v dalším čtvrtfinálovém klání 2014-15 nedokázalo Slovácko postoupit, dokonce nedokázalo ani jednou zvítězit. V prvním duelu hrálo Slovácko dobře, mělo šance, ale rozhodčí za stavu 1:0 neodpískal jasný pokutový kop. Hosté ještě do poločasu výsledek otočili. Nakonec slovácký Košút dokázal alespoň srovnat v 85. minutě na konečných 2:2. V odvetném zápase Boleslav vždy vedla a na branky bohatém zápase nakonec přestřílela Slovácko 5:3, když za domácí dali dva góly Wágner a Ďuriš, za Slovácko pak skórovali Trávník, Košút a Diviš. Do semifinále tak prošla Boleslav. Poslední duel se odehrál v sezoně 2020-21, když Slovácko narazilo na Boleslav v osmifinále. Zápas se hrál 26. března 2020 a byl v kovidovém období bez fanoušků. Slovácko vyhrálo Jurečkovou brankou první půli. Po přestávce srovnal domácí Ladra. Ale v 72. minutě Kalabiška opět strhl vedení na slováckou stranu. Bohužel domácí srovnali v 85. minutě Preislerem a v prodloužení už byli domácí šťastnější a brankami Zmrhala a Budínského rozhodli o výhře 4:2 a postupu do čtvrtfinále. První vítězství a postup do čtvrtfinále si Slovácko připsalo až 19. listopadu 2022, když se o jedinou branku postaral Stanislav Hofmann.

Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo ligovou branku od středočeského klubu, byl v délce 219 minut, a to v období 1. 11. 2009 až do 7. 11. 2010. Naopak střelecký půst Slovácka trval celkem 420 minut a tuto střeleckou impotenci zrušil Libor Došek. Branku vstřelil v 30. minutě domácího zápasu, který se odehrál 23. května 2015, ale Slovácko v něm jen remizovalo 1:1.

Ve čtyřech duelech v rozmezí březen 2013 až listopad 2014 Slovácko odešlo čtyřikrát poraženo a vždy výsledkem 0:2.

V prvních sedmi vzájemných zápasech se Slovácku nikdy nepodařilo získat tři body za výhru. I když třeba na podzim 2006 bylo hodně blízko, když dvakrát vedlo. Jenže konečnou remízu 2:2 zařídil boleslavský Jan Rajnoch až v 86. minutě.

Podobná bilance byla během osmi odehraných duelech (od března 2013 do září 2016), kdy Slovácko ani jednou nevyhrálo a bod za remízu získalo jen jednou. Je to nejhorší série v historii zápasů s Boleslaví. Tato série byla zastavena 18. března 2017, kdy Slovácko zvítězilo 2:1. V nastaveném čase vstřelil vítěznou branku Marek Havlík.

Ve čtyřech zápasech v období podzim 2010 až podzim 2012 vstřelilo Slovácko čtyřikrát svou první branku již v úvodní desetiminutovce. Naopak Boleslav v těchto duelech pětkrát skórovala až ve druhé půli a čtyřikrát v prvním poločase.

Ve 36 vzájemných zápasech padlo celkem 94 branek. Je zajímavé, že jen pět bylo vstřeleno z pokutových kopů. Hned tu první 28. května 2005 neproměnil v 36. minutě boleslavský Roman Bednář a zápas skončil nerozhodně 0:0. Další boleslavští exekutoři byli již stoprocentní. Jednu proměnil Mareš v zápase odehraném 29. 3. 2013 a Slovácko prohrálo 0:2. Stejným výsledkem skončil zápas odehraný 16. 4. 2016 v Hradišti. V 70. minutě Magera vstřelil druhou branku z penalty. V duelu 22. 9. 2018 byla úspěšná Boleslav, když domácí Komličenko v 89. minutě završil debakl Slovácka v poměru 5:1. První proměněný pokutový kop zahrával Vlastimil Daníček 23. prosince 2020. V 80. minutě penaltu proměnil a nasměřoval svůj tým k venkovní výhře 3:2. V zápase 26. února 2022 v nastaveném čase Jurečka proměnil pokutový kop a otočil tak domácí zápas z 0:1 na 2:1 pro Slovácko.

Slovácko zahrávalo svou první penaltu až 31. srpna 2019, tedy až ve 27. vzájemném duelu. Bohužel Stanislav Hofmann pokutový kop v 71. minutě za stavu 1:0 neproměnil. Boleslav v nastaveném čase dokázala srovnat na konečných 1:1.

Srpnové duely si v Uherském Hradišti užíval Jan Kysela, protože v nich vstřelil po jedné brance. Nejprve 5. srpna 2006 a pak po sedmi letech 10. srpna 2013. V obou případech byl stejný výsledek, Boleslav odjížděla domů s výhrou 0:2.

Na jaře 2013 odehrálo Slovácko během dvanácti dnů tři zápasy s Mladou Boleslaví. Jeden ligový a dva pohárové zápasy. Bylo to v období slováckého výkonnostního útlumu, a tak Boleslav lehce vyhrála všechny tři duely a stejně tak uspěla i v srpnu 2013 v Uherském Hradišti, kdy zvítězila 0:2.

V patnácti ligových duelech odehraných od září 2012 do září 2019 Boleslav ani jednou nevyšla střelecky naprázdno. Slovácko nedokázalo udržet čisté konto a inkasovalo celkem 29 branek. Po této sérii se odehrály dva duely v Mladé Boleslavi. Ten v únoru 2020 skončil bezbrankovou remízou. Prosincový zápas Slovácko dokázalo vyhrát 3:2 a připsalo si první výhru v Mladé Boleslavi od 7. listopadu 2010, kdy také zvítězilo v poměru 3:2.

Ve vzájemných zápasech bylo vyloučeno devět hráčů. Za Slovácko odešli předčasně do kabiny Rajnoch (1. 9. 2005), Trousil (15. 9. 2012) a Daníček (22. 9. 2012). Jak je vidět, všechna vyloučení byla v měsíci září. Za Boleslav byl potrestaný Brunclík (30. 4. 2010) a pak v posledních osmi duelech v Uherském Hradišti nedohráli boleslavští Da Silva (18. 3. 2017), Chramosta (16. 9. 2017), Tatajev (2. 3. 2019), Pulkrab a Sakala (oba 19. 8. 2023.

Ve třinácti zápasech nedokázalo Slovácko vstřelit ani jednu branku. To Boleslav držela střelecký půst zatím jen v pěti duelech.

V prvních čtrnácti zápasech odehraných v Mladé Boleslavi Slovácko vstřelilo jen 10 branek. V posledních čtyřech duelech v Boleslavi se rozstřílelo a nasázelo domácímu týmu 10 branek za výhry 3:2, 5:3, 1:0 a remízu 1:1.

Paixao da Silva Ewerton je jediným hráčem, který ve vzájemných duelech vstřelil tři branky. Přesto jeho hattrick nepomohl Boleslavi k bodovému zisku, protože doma prohrála 3:5. Těchto pět gólu Slovácka je nejvyšším počtem vstřelených branek Slovácka na hřišti soupeře.

Dosavadních 36 zápasů odřídilo 25 rozhodčích. Nejčastěji nominovaným byl Pavel Orel, který rozhodoval třikrát. Dva zápasy pískali Damková, Franěk, Hrubeš, Jílek, Julínek, Královec, Lerch, Petřík a Zelinka. V těchto vzájemných zápasech bylo uděleno celkem 155 žlutých karet. Slovácko inkasovalo 71 a středočeský soupeř 84 karet. Ve slováckém dresu byl nejčastěji napomínaný Hofmann a Košút s 5 žlutými, Reinberk se 4 kartami. Za Boleslav dominují hříšníci Matějovský s 6 kartami a Bořil se Ščukem byli 3x napomínáni.

Pod vedením kouče Martina Svědíka bylo od 2. března 2019 odehráno jedenáct ligových zápasů s Mladou Boleslaví. Bilance je 5-5-1, 18:13. Nejlepší střelci Jurečka (5) a na straně MB Ewerton (3).